Squash a úspěchy

ejtc-u15-u17-2014-prague-5012-2Rádi bychom touto cestou seznámili širokou veřejnost s českými  úspěchy tohoto gentlemanského sportu, jakým squash bezesporu je. Squash vznikl již v předminulém století a je celosvětově oblíben dynamicky žijícími lidmi všech věkových kategorií, kteří uznávají fair-play životní hodnoty. Jedinou ,,kaňkou“ na jeho světové progresi se jeví absence na Olympijských hrách, kde bychom jej všichni rádi viděli a kde se jej snaží prosadit všechny národní squashové federace i s podporou světově známých sportovců, jako je například Roger Federer. Přesto, že zatím není možné se utkat na Olympiádě, probíhá měření sil v rámci soutěží zastřešených národními, evropskou a světovou federací. A tady začíná být český squash hodně vidět.

ranking-bu17-zemanMezi juniory se čeští zástupci pravidelně umísťují mezi elitou, jak v rámci mezinárodních turnajů po celé Evropě, tak na  mistrovství Evropy a drží si přední místa žebříčku ESF (Evropská squashová federace).  Mezi dospělými máme několik zástupců na profesionální tour včetně medailových pozic na mistrovství Evropy družstev i jednotlivců. Naši masters hráči se rovněž v mezinárodní konkurenci neztratí.

Vysokého mezinárodního uznání jsme získali zvolením Pavla Sládečka (současný předseda ČASQ) na pozici VicePresidenta ESF. Prestiž českého squashe stoupá také získáním licence na pořádání turnaje nejvyšší kategorie (tzv. Super Série) pro  Czech Junior Open, kterého se každoročně účastní velké výpravy juniorů z více jak 15-ti států a také úspěšným uspořádáním několika mistrovství Evropy v Česku.

Všechny tyto úspěchy vytvářejí kvalitní renomé českého squashe na mezinárodním poli a jsme hrdí, že některé z úspěchů se podařilo dosáhnout za přispění našeho nadačního fondu (především podpora juniorů v počátcích jejich náročné kariéry). Samozřejmě chceme v této záslužné práci pokračovat a jsme přesvědčeni, že s větší podporou může náš squash důstojně konkurovat i squashovým velmocem jako je Anglie nebo Francie. Pokud máte možnost náš projekt podpořit, budeme velmi rádi.